لوله 5 لایه مستر پایپ

 

   1- لوله 5 لایه مستر پایپ از تلفیق مؤثر پلیمر و فلز، برای بهبود عملکرد، افزایش طول عمر وکارایی لوله ساخته شده است.

 

    2- وجود بهترین نوع پلیمر (PE) و آلیاژهای آلومینیوم به کار رفته در لوله های 5 لایه مستر پایپ، طول عمر این محصولات را تا 100 سال افزایش می دهد.

 

    3- شکل پذیری، وزن سبک و مقاومت مکانیکی لوله 5 لایه مستر پایپ، باعث سهولت اجرا، بالارفتن طول عمر مفید و سرعت اجرای نصب سیستم لوله کشی آبرسانی می شود.

 

    4- لوله های مستر پایپ، در محدوده دمایی 40- تا 95 درجه سانتیگراد، کارایی دارند، ضمن اینکه فشار کار این لوله ها 10 bar   است.

 

    5- این لوله ها در سایزهای 3/8، 1/2، 3/4 و 1 اینچ تولید و عرضه می شوند.

 

    6- بدلیل تحمل فشار و دمای بالا، از لوله های مستر پایپ در لوله کشی آب سرد و گرم، سیستم گرمایش از کف، لوله کشی رادیاتور و شوفاژ، لوله کشی سیستمهای سرمایشی و مصارف صنعتی استفاده می شود.

 

    7- یکی از ویژگی های لوله های 5 لایه مستر پایپ، مقاوت در برابر نفوذ اکسیژن است که به مرور زمان، باعث اکسیده شدن قطعات سیستم های حرارتی و برودتی    می شود.

 

    8- وجود لایه آلومینیومی، از افزایش طول (انبساط طولی) لوله های مستر پایپ جلوگیری می کند. انبساط طولی حاصل افزایش حرارت در سیستم لوله کشی است و در سیستمهایی که از لوله های 5 لایه مستر پایپ استفاده می شود، این عامل تأثیر منفی در کارایی سیستم ندارد.

 

    9- 5 لایه لوله  مستر پایپ را موارد زیر تشکیل می دهند:

 

    *2 لایه پلیمر: لایه های درونی و بیرونی از پلیمر خاصی تولید شده است که لوله را از خوردگی و رسوب پذیری در امان نگه می دارد.

 

    *لایه آلومینیومی: از آلومینیوم در لایه میانی لوله مستر پایپ استفاده می شود. این لایه با تکنولوژی اولتراسونیک و به صورت طولی جوش داده می شود.

 

       *2 لایه چسب: از چسب برای اتصال دو لایه درونی و بیرونی پلیمری به لایه آلومینیومی استفاده می شود. لایه های چسبی، نقش مهمی در یکپارچگی و مقاومت لوله ها دارند.

 

    10- جنس پلیمر به کار رفته در لوله 5 لایه مستر پایپ، بر اساس نوع کاربرد متفاوت است. به عنوان مثال آب آشامیدنی و انتقال آب سرد، از پلیمر HDPE استفاده       می شود.

 

    11- از مزایای لوله 5 لایه مستر پایپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

        ضریب انبساط طولی بسیار پایین

        مقاومت در برابر خوردگی، پوسیدگی و رسوب پذیری

        افت فشار پایین

        مقاومت در برابر فشار و دما

        ضریب هدابت حرارتی مناسب

        وزن کم و جابجایی آسان

        شکل پذیری بالا

        سرعت و سهولت در نصب

        کاهش میزان اتصالات مصرفی

        جلوگیری از نفوذ اکسیژن و اشعه ماوراء بنفش

        بهداشتی بودن و عدم ایجاد رنگ و بو در آب

        عدم ایجاد سر و صدای ناخواسته هنگام عبور آب

        مقاومت در برابر بسیاری از مواد شیمیایی و اسیدها

        عمر طولانی و مقرون به صرفه بودن

 

12- همانطور که گفته شد، یکی از موارد استفاده لوله 5 لایه مستر پایپ، کاربرد آن در سیستم های گرمایش از کف است. در این سیستم، بدلیل حذف وسایل گرمایشی مثل رادیاتور، فضای مفید ساختمان نیز افزایش پیدا میکند و همچنین دوده ناشی از کارکرد رادیاتور و بخاری نیز تولید نمی شود.

 

13- استفاده از سیستم گرمایش از کف، مصرف انرژی را تا 50 درصد کاهش می دهد، ضمن اینکه طول عمر این سیتم نیز بسیار بالاست، که عمده دلیل طول عمر بالای آن، استفاده از لوله های 5 لایه می باشد

    14- لوله 5 لایه مستر پایپ، دارای 10 سال گارانتی می باشد.

Button Button
این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟